15.4 C
London
Saturday, June 22, 2024

Dy të miturit e goditën me veturë dhe më pas e rrahën për vdekje 18 vjeçarin nga Podujeva, dalin pamjet shokuese

Në varrezat e qytetit në Podujevë i është dhënë lamtumira e fundit Lulzim Fejzullahut. Pak orë pas varrimit të tij kanë dalë pamjet shokuese të rrahjes brutal të 18 vjeçarit që vdiq pas plagëve të marra.

 

18 vjeçari ka ndërruar dje pasi u rrah për vdekje nga dy të mitur në Podujevë. Ai gjashtë ditë më parë fillimisht u godit me veturë dhe më pas me shufra metalike.

Gazeta Sinjali ka raportuar mbrëmë ekskluzivisht se dy të dyshuarit që e rrahën brutalisht 18 vjeçarin janë të miturit: E.K., 16 vjeç dhe A.A., 17 vjeç.

Për rastin ka folur edhe Prokuroria Themelore në Prishtinë.

“…lidhur me rastin e dt. 15 janar 2024, në Podujevë, ku pas një përleshje fizike, dy të dyshuar (të mitur) e kanë goditur me një shkop viktimën (tashmë të ndjerin, 18 vjeç), duke i shkaktuar lëndime trupore, ku si pasojë e këtyre lëndimeve të marra, viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor”, njofton Themelorja, shkruan Gazeta Sinjali.

Prokuroria Themelore në Prishtinë po ashtu zbulon se po atë ditë me urdhër të Prokurorit të Shtetit, dy të miturit janë ndaluar për shkak të veprës penale “Vrasje në tetnativë” (tashmë vrasje).

“Brenda afatit ligjor, pranë gjykatës kompetente, prokurori ka kërkuar masën e paraburgimit për të dyshuarit, e cila është aprovuar dhe të dyshuarit aktualisht ndodhen nën masën e paraburgimit”.

watermarkVideo-0-2

Indeksonline ka siguruar pamjet, në momentin kur vetura goditi Fejzullahun dhe u rrahë për vdekje me shufra metalike nga dy persona.

/GazetaSinjali/

Mos e humbisni këtë ofertë
Ngjarjet e fundit
Mos e humbisni këtë ofertë
NGJARJET KRYESORE:
Mos e humbisni këtë ofertë